Борис Чимев връчва сертификат за “Head Instructor N.A.F.A.” на мен, като официален представител на Северно Американската Фитнес Академия за България. По този начин, аз съм и сертифициаран и оторизиран да представлявам организацията на територията на Република България. Поклон за доверието, което ми гласува!
Сутринта на 17-ти април 2010 г. беше за мен осеяна с много разнородни чувства – чувството на умора, след тези 5 интензивни дена работа с курсистите и учениците на N.A.F.A. (по дни: Ден 1, Ден 2, Ден 3, Ден 4, Ден 5
свалих около 6 килограма маса, получих малки болки в очите и отоци в крайниците, чувство на тъга – защото на този ден щяхме да връчваме дипломите на завършилите курса за персонални треньори заедно с Борис Чимев и чувство на отговорност – защото летвата е вдигната много, много нависоко и от тук нататък истинската работа предстои – поне за мен. Виждам я по следният начин:
- да поддържам с още по-бурни темпове блог # 1 за фитнес и Life Style за България;
- да създавам повече фитнес продукти и услуги, които да се харесват и дават резултат на фитнес клиентите ми;
- да утвърдя бранда Belchohristov.Com като бранд за фитнес качество и гарант за фитнес резултати;
С тези размисли и страсти протече времето, което изкарах под душа и времето, което имах за секунда да остана сам със себе си в тази хладна за април сутрин. Сложих всичко необходимо в куфара и потеглих за офиса си, където предварително се бях уговорил с курсистите и Борис да се видим и положим официален финал на курс номер едно за България – N.A.F.A.
Всички бяха на линия! Един по един, всеки ученик получи своят сертификат с печат, собственоръчно подписан от г-н Чимев и мен. Това ме върна в годините назад, когато аз получавах моя, лично отново от Борис. Същото това чувство прочетох в очите на всички 7 невероятни ученика: Мартин, Светльо, Мариела, Оги, Благо, Владо и Тони. Чувството е “нов житейски порив”. Защото тези млади кадри на N.A.F.A. знаят накъде е пътя – напред и нагоре!
Те вече знаят, че има разлика между бодибилдинг инструктор и персонален треньор, те вече знаят какво е бизнес, те вече знаят, че от тук нататък ние сме зад тях! Последните мои думи тук са и тези, които обаче аз не чух на моя сертификационен ден през 2005-та г., защото нямаше кой да ги изрече, нямаше кой да поеме отговорност. Ето затова аз съм “Head N.A.F.A. Instructor” – защото имам знанията, опита и възможностите да поема отговорност над казаното, което нашите ученици чуха тази сутрин.
Едвам сдържах сълзите си, когато бяхме на открито, защото все пак това си е вид раздяла, един от друг. Идният понеделник ще ме помете ежедневието и работата ми, но аз ще имам поета отговорност, защото най-малкото е 100 % мъжка дума, зад която имам опита да стоя. И именно и вие, скъпи и уважаеми читатели, ще видите скорошното развитие на тези истински млади таланти. Защото N.A.F.A. за мен е школа. Така я видяха моите очи, а те не са ме подвеждали, дано не ме подведат и сега, защото аз виждам в тези мои ученици мои работещи старателни персонални фитнес треньори, които с удоволствие ще напътствам. С вас съм курсисти, събрахте погледите на трениращите в залите! Таланта е във вас! Аз го видях, а вие?
Ето конкертно кои мигове архивира моята камера или с други думи, денят ни в снимки:
Ето какво каза и лично г-н Чимев за вас, читателите на BelchoHristov.Com, ден преди връчване на лицензите N.A.F.A.:
Благодаря ти и аз Борис! Поклон!
Ако Ви допада методиката ми на работа и искате да се възползвате от моите фитнес услуги, свържете се с мен, през формата за контакт. Можете да станете и фен на BelchoHristov.Com във Facebook още сега. Така ще покажете, че уважавате и искате най-популярният фитнес блог в България да бъде четен и посещаван. Благодаря ви!

















{ 15 коментара… прочетете ги по-долу или добавете ваш }
Петър Чолаков. 17.04.10 в 22:04
Well Done!! Това е истината, не само като развитие на фитнеса в БГ, ами и като бизнес естество – усигорена работа за кадрите, което много малко хора и курсове усигоряват в БГ!
Поздрави!!
Мартин Желязков 17.04.10 в 22:04
Незабравимо изживяване! Белчо и Борис поднесоха по един уникално – елегантен начин трудната материя, което пряко рефлектира върху нашите знания! Непрестанната двустранна комуникация беше индикатор за това, че попивахме буквално като гъби всичката информация! И не само – бяхме перманентно провокирвани със въпроси и казуси, с които се целеше нашето непрекъснато внимание! Успех на всички мои вече колеги, успех на Белчо и Борис – невероятни хора! Показахте ни защо сте така отдадени на това, което вършите, показахте ни красотата на професията – нещо, което бих искал един ден и аз да направя, нещо, за което страшно много Ви благодаря! Поклон!
Благо 17.04.10 в 23:04
Първо поздрави от Пловдив!Туко-що пристигнах.
От тук нататък ни чака нелеката задача-да наложим професионално обслужване и бранд в България.Искам да благодаря на Белчо и Борис за всичко до сега и за подкрепата за в бъдеще!Всички ние 7 курсиста ще имаме нужда от нея!
Именно за това NAFA няма конкуренция!Днес ме обзеха чувства на тъга,когато се разделихме,дори и сега когато пиша тези думи,защото за кратко време се заформи колектив и приятелство,но както се казва хубавите неща свършват бързо!Но мога да кажа едно срещите ни ще продължат!
Много съм доволен от курса,научих доста неща,които ще ме отличават от обикновенния трениращ и фитнес инструктора в залата!
Прекарах една невероятна седмица с невероятни хора-Белчо Христов и Борис Чимев и не на последно място-моите колеги.
Тодор Христов 18.04.10 в 10:04
Честито на всички фитнес треньори! Снимките са супер!
Boris Tchimev 18.04.10 в 14:04
Zdraveite na vsichci moi colegi(parvite NAFA-BG instructori).Radvam se,che vseci se e pribral uspeshno po rodnite si gradove i e otnesal sas sebe si edin nezabravim priaten spomen ot cursa vav Varna,taca,cacto as shte imam v sebe si na hiliadi cilometri ot tuc.No rastoianiata mogat da badat golemi,no vajnoto e zelite da badat ednacvi.Ot men mnogo uspeh i lubov vav badeshtata vi rabota.
Mirko 19.04.10 в 12:04
Moga li da popitam kakvi pari struva da se zapishe chovek za tozi kurs . Tai kato tozi kurs e mnogo hubav i polezen za horata koito se zanimavat s fitnes i iskat da razberat ne6to novo otnosnno qdeneto , nachina na trenirane i otdelni tehniki pri izp1lnenie na dadeni uprajneniq .
Белчо Христов 19.04.10 в 13:04
Цената на курса е 690 лв.
Mirko 19.04.10 в 14:04
MErsi za otgovora na moqt v1pros
urs 19.04.10 в 17:04
Курсовете са хубаво нещо , достатъчна ли е продължителността на занятието за издаване на диплом!
Ако позволите лично мнение аз не бих се доверил на някои изкарал един куп 10 дневни курса. Мисля че опита и умението да си естествен е също важно както и документа. През 2006 г тренирах една седмица в Созопол в залата на Киборга , ходих рано сутрин и ми предложи да тренираме заедно, изключително земен човек събрал мн опит през годините тренировки, любимият ми български културист а след кратката ни среща останах с мн приятни впечатления от неговата личност. През 2002 живях в Бирмингам и посещавах свещенната ТЕМPLE GYM многоброини срещи с Дориан феноменален атлет и страхотна личност!!!
Може би след или по време на курс посещение при подобни личности за да се види подход към хората, за да не се наблюдава след придобиване на съответната квалификация синдром на “бърборещия многознайко” защото най важно е да си естествен и да не се взимаш на сериозно!
Едно лично мнение!
Поздрави!
Благо 19.04.10 в 22:04
urs,тук никой не оспорва физиката на културистите,колкото до отношението-то се определя от самия човек,неговото възпитание.Нали?Без значение дали е персонален треньор или продавач на хранителни стоки,когато ти липсват първите 7 години…Въпроса е,че щом някой се е качил на подиума,то той е перфектния персонален треньор.Подиума какви права дава всъщност?Или българина действа първосигнално както винаги…”Тоя е спечелил златен медал,ся ще ида при него и след 3 месеца съм нацепен”.Или проблема е в самия модел-щом е инструктор,то той трябва да е културист и обратно.Нашите сигурно са използвали вектори на силата в тренировката и затова са станали такива…Айде,айде…В крайна сметка избора е твой на кого ще се довериш…Че те незнаят как да те пазят,ти за доверие ми говориш.Сега може би ще ми кажеш “Тоя пък изкара някав си курс и вече много знае”.-Не,курса,който завърших няма нищо общо.От години съм по залите и знам какво става и коментирам това,което виждам.Толкова непрофесионално отношение и направо отбиване на номера!Обсъждани теми-сексуални преживявания миналата вечер,стероиди и съседката с какъв клин се появила.Тези “инструктори” използват трениращите за препечелване на някой лев от химия и не на последно място обогатяване на сексуалния стаж!Това е истината!Пример с инструктора в залата,в която карахме практиката и за да не почувства обиден ще кажа,че в 99 % от залите в България положението е едно и също.Ето това е целта на НАФА,разбиване на това статукво.Да,процеса ще е труден и бавен,но не и невъзможен!
Нищо лично,с най-топли чувства!
Поздрави!
urs 20.04.10 в 13:04
“От години съм по залите и знам какво става и коментирам това,което виждам.Толкова непрофесионално отношение и направо отбиване на номера!Обсъждани теми-сексуални преживявания миналата вечер,стероиди и съседката с какъв клин се появила.Тези “инструктори” използват трениращите за препечелване на някой лев от химия и не на последно място обогатяване на сексуалния стаж!”
Съгласен ! Време е всичко това да се промени!!!
Белчо Христов 20.04.10 в 13:04
И аз: горе долу, ето нещо в тази подкрепа: http://www.belchohristov.com/7804.html
Данчо 11.06.10 в 15:06
А бихте ли ми казали телефон за враска на които да се сваржа с вас понеже тоза който е посочен в сайта на НАФА(Teл.:(514) 746 4087) е невалиден или поне аз не мога да се сваржа на него.Бих искал да попитам кога е следващият курс на който мога да се запиша и дали може да искарам едновременно за личен треньор и спортен диетист или трябва по отделно.Благодаря ви предварително
!!!
Белчо Христов 11.06.10 в 17:06
Здравейте Данчо! На официалният и единствен телефон за Р България – 0898 87 16 37 в работно време от 10.30 до 18 часа можете от понеделник до петък да звъните лично на мен – като представител на N.A.F.A. и да получите информация за курса лично и директно от мен.
Следващият курс за персонални фитнес треньори и диетолози е на 19.07.2010 г. във град Варна. Обадете се, за да ви запозная с информацията, поместена и ето тук: http://www.belchohristov.com/8175.html
Данчо 06.07.10 в 00:07
Планували ли сте вече кога ще е следващият такъв курс за личен треньор и спортен диетист,понеже имам огромно желание,но за сажаление сам васпрепятстван поради няколко фактора и няма да мога да се запиша на предстоящият този месец.Предполагам.че е тварде рано за подобни вапроси,но нещо ориентировачно,дали поне ще е тази година.Благодаря ви предварително